Aktualności

Spotkanie policjantów z seniorami w ramach akcji „Bezpieczny Senior”

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie w Klubie Seniora w Bibliotece Miejskiej w Gryficach. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się nieco więcej m. in. o metodach działania przestępców, a tym samym dowiedzieć się, jak ustrzec się przed rozmaitymi zagrożeniami.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy policjantów w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Bezpieczny Senior”. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjantka rozmawiała z seniorami o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariuszka opowiedziała m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”. W trosce o bezpieczeństwo seniorów na drodze policjantka mówiła o ważności, a także obowiązku noszenia elementów odblaskowych i wręczyła uczestnikom samozaciskowe opaski odblaskowe.Seniorzy otrzymali również ulotki informacyjne o w/w tematyce.

Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różnego rodzaju zagrożenia pozwolą w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

sierż. szt. Agnieszka Podgórska