Aktualności

Kolejny dzień policyjnej akcji „Znicz 2016” w Gryficach.

Policjanci w całej Polsce ale również na terenie naszego powiatu czuwają nad bezpieczeństwem osób tłumnie odwiedzających groby bliskich. 1 listopada to wyjątkowy czas dla nas wszystkich, to czas zadumy i refleksji, jednak ten wyjątkowy okres wymaga od nas szczególnej ostrożności i rozwagi zwłaszcza na drodze.

Akcja znicz trwa od piątku i zakończy się jutro dlatego też policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach.

Działania gryfickiej policji wspierają też inne służby. Podczas prowadzonych działań można zaobserwować zwiększoną liczbę policyjnych patroli, zwłaszcza w okolicach tłumnie odwiedzanych nekropoli. Gryficcy funkcjonariusze kontrolują stan trzeźwości kierujących, prędkość jazdy a także monitorują natężenie ruchu a wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Jutrzejszy dzień to dla większości osób czas powrotów, niejednokrotnie długiej i męczącej drogi dlatego warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach, tak więc pamiętajmy aby:

  • za kierownicę wsiadać będąc trzeźwym i wypoczętym,

  • przed wyruszeniem w drogę powrotną wskazane jest aby ponownie sprawdzić swój pojazd np: sprawdzić, czy wszystkie światła są sprawne, czy płyny w silniku są uzupełnione, czy opony są odpowiednio napompowane i czy mamy wszystkie dokumenty,

  • mądrze zaplanować swoją podróż – robić przerwy na odpoczynek,

  • każdy w samochodzie miał zapięte pasy bezpieczeństwa, a kierowca nie zapomniał o włączeniu świateł.

Policja przypomina o obowiązku korzystania z odblasków, przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Pamiętajmy również, że brawura i duża prędkość to śmierć na drodze !

Ładowanie odtwarzacza...