Profilaktyka Społeczna KPP w Gryfiach

Policjanci na wakacyjnym spotkaniu z młodzieżą

Gryficcy policjanci w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2016”, spotkali się z uczestnikami kolonii letniej przebywającej w miejscowości Mrzeżyno.Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku, zagrożeniach na drodze oraz tych związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Uczestnicy koloni z okolic Poznania oraz Sieradza  mieli możliwość spotkania się z policjantem oraz rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przypomniała uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą, poruszono również temat bezpieczeństwa na drodze. Najmłodszym uczestnikom przypomniano zasady postępowania w przypadku zaczepiania ich przez osobe nieznajomą. Starszym uczestnikom kolonii przypomniano informacje na temat szkodliwości zażywania dopalaczy oraz konsekwencjach prawnych cyberprzemocy. Wszystkim dzieciom rozdano odblaskowe zawieszki ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Na koniec młodzież mogła przymierzyć tzw. narkogogle- specjalne okulary imitujący obraz widziany oczami osoby po zażyciu dopalaczy.