Konsultacje społeczne

"Bezpieczna droga do szkoły” - inauguracja ogólnopolskich działań

Skończyły się wakacje, rozpoczął rok szkolny. Wraz z nim kolejna grupa dzieci dołączyła do grona pierwszoklasistów. To właśnie do nich skierowany jest ogólnopolski program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Przez najbliższe tygodnie mundurowi będą odwiedzali uczniów realizując program „Bezpieczna droga do szkoły”. Składają się na niego zajęcia teoretyczne z najmłodszymi oraz działania policjantów gryfickiejdrogówki ukierunkowane na bezpieczeństwo naszych pociech na drogach.

W ramach pierwszego powakacyjnego spotkania z dziećmi, tuż przed pierwszym dzwonkiem, mundurowi dbali o to, aby uczniowie bezpiecznie dotarli do szkoły.

Policjanci z referatu Ruchu Drogowego KPP w Gryficach rozpoczęli działania, które polegają na monitorowaniu głównych ciągów komunikacyjnych, przejść dla pieszych szczególnie w obrębie szkół po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Dodatkowo autobusy i busy przewożące dzieci i młodzież do szkół będą poddawane kontroli stanu technicznego a kierowcy zostaną przebadani na trzeźwości oraz sprawdzane będą wymagane uprawnienia do kierowania tego typu pojazdami. Ważnym elementem kontroli będzie sposób przewozu dzieci a w szczególności dopuszczalna ich liczba w autobusach oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas przejazdu.